Czas mieszkańców
Czas
mieszkańców

Budowa Skateparku dla Czeladzi w Parku Prochownia


 • Opis projektu

  Celem projektu jest stworzenie wielofunkcyjnego skate parku, mieszczącego się w Parku Prochownia (Czeladź-Piaski). Tereny zielone wzbogacają system zieleni miejskiej, stanowią miejsca wypoczynku mieszkańców, a także pełnią funkcje izolacyjne i ochronne tras komunikacji pieszej, rowerowej, kolejowej i samochodowej, dlatego niezbędne jest zachowanie istniejących terenów oraz ciągła ich modernizacja zaspokajająca zmieniające się potrzeby mieszkańców naszego miasta.

  Projekt skierowany jest do osób w wieku szkolnym, młodzieży oraz dorosłych. Ma pełnić rolę bezpiecznego miejsca wypoczynku i rekreacji dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach oraz rowerach BMX.

  Projekt zakłada wykonanie takich elementów jak: murki wykonane jako prefabrykowane belki ustawiane na posadzce, funbox – element żelbetonowy łączony z tzw. hubbą – (żelbeton, beton), piramida – żelbetonowe płyty najazdowe, quoter i rampa – wykonane z żelbetonu. Skate park powinien być także wyposażony w poręcze i liczne murki typowe dla tego typu konstrukcji. Projekt zakłada oświetlenie skate parku i wkomponowanie go w tereny zielone i małą architekturę Parku Prochownia.

  Korzyści, wynikające z realizacji projektu:

  Zgodnie ze znanymi nam planami, Park Prochownia ma zostać przekształcony w Park Rozrywki. Budowa skate parku na terenie aktualnie rewitalizowanego parku wpisuje się zatem w miejskie plany. Realizacja projektu pozwoli dzieciom, młodzieży oraz dorosłym na aktywne, urozmaicone spędzanie wolnego czasu. Obiekt będzie użytkowany cały rok i będzie służył wszystkim tym, którzy chcą aktywnie spędzać czas.

  Obiekt z całą pewnością stanie się atrakcyjnym miejscem aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Czeladzi. Budowa skate parku jest odpowiedzią na rosnącą popularność sportów ekstremalnych i nie tylko. Do jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach i rowerach BMX niezbędne są specjalnie przygotowane strefy – skate parki, których w Czeladzi na ten moment nie ma. Z powodu braku miejsc specjalnie przygotowanych dla osób uprawiających sporty ekstremalne, niejednokrotnie zniszczeniu ulegają osiedlowe drogi, place, chodniki, murki. Korzystanie z nieprzygotowanych miejsc i nawierzchni stanowi także zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników. Jesteśmy przekonani, że budowa skate parku ograniczyłaby tego typu sytuacje, jednocześnie pozytywnie wpływając na integrację społeczną i wizerunek miasta Czeladź.


  Pobierz plakat promocyjny
 • Lokalizacja projektu

  Park Prochownia Czeladź-Piaski

 • Załączniki do pobrania

Koszt projektu

512 910,00 zł


Status

Projekt zweryfikowany


Kod projektu

2/BO/19


Autor projektu

Jolanta Moćko, Patrycja Juszczyk, Dariusz Pietrzykowski, Dominik Penar


Pobierz plakat promocyjny

PDF

Podziel się z innymi

Ładowanie...