Czas mieszkańców
Czas
mieszkańców

Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz remont alejek w Parku Saturn przy ul. 21 Listopada


 • Opis projektu

  Projekt zakłada wykonanie boiska wielofunkcyjnego do piłki siatkowej, koszykówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego, ogrodzonego wokół piłkochwytami wysokości 4,0 m z siatką polipropylenową o oczkach siatki 5x5 cm. Wejść na teren boiska będzie można przez dwa wejścia, składające się z furtki oraz bramy serwisowe. Zaprojektowano także ciąg komunikacyjny z kostki brukowej oraz ławki widownie i kosze na śmieci.

  Na terenie działki zostaną wyremontowane alejki parkowe w Parku Saturn, łączące między innymi ulicę 21 Listopada z ulicami Marii Curie-Skłodowskiej oraz Powstańców Śląskich, tworząc łatwiejszą komunikację pieszo-rowerową.

  W ramach inwestycji planuje się rozbiórkę istniejących obrzeży betonowych, montaż nowych po wytyczeniu przebiegu oraz wykonanie chodnika pieszego o szerokości 2,0 m z kostki brukowej, poprowadzonego po śladzie istniejącej ścieżki. U zbiegu alejek proponuje się wykonać ring, w środku którego zostaną wykonane nasadzenia kwiatów i krzewów, tworząc okrągłą rabatę. Cały wyremontowany teren będzie służył szerokiej grupie mieszkańców, ułatwiając komunikację w terenie, jak i rozwijając aktywność sportową dzieci i młodzieży.

  Korzyści, wynikające z realizacji projektu:

  • zwiększenie dostępności do uprawiania sportu w tym rejonie dla wszystkich grup wiekowych,
  • zwiększenie aktywności mieszkańców,
  • ułatwienie komunikacji osiedlowej i miejskiej,
  • powstanie kolejnej strefy aktywności w tym rejonie miasta,
  • stworzenie możliwości odpoczynku i relaksu dla mieszkańców okolicznych osiedli,
  • względy estetyczne.

  * Ten sam pomysł zgłosiło jednocześnie dwóch mieszkańców – Irena Owczarz i Sławomir Owczarek. Propozycja zadania, przygotowana przez Irenę Owczarz została bardziej szczegółowo opracowana. Pomysłodawcy zdecydowali, że nie będą konkurować o głosy mieszkańców i połączą siły w promowaniu jednego zadania.


  Pobierz plakat promocyjny
 • Lokalizacja projektu

  Park Saturn, ul. 21 Listopada

 • Załączniki do pobrania

Koszt projektu

582 000,00 zł


Status

Projekt zweryfikowany


Kod projektu

1/BO/19


Autor projektu

Irena Owczarz / Sławomir Owczarek


Pobierz plakat promocyjny

PDF

Podziel się z innymi

Ładowanie...